Edi Rama’ya Hollanda Polisince Çirkin Muamele

Diplomatik pasaport sahibi başbakanın bu işleme maruz kalması büyük bir skandal.

Edi Rama’ya Hollanda Polisince Çirkin Muamele
Yazar : Tarih : Okunma : 1 Yorum

Edi Rama’ya Hollanda Polisince Çirkin Muamele

 

Arnavutluk Cumhurbaşkanı İlir Meta’nın yemin töreninden sonra akşam saatlerinde Hollanda’ya uçan arnavutluk Başbakanı Edi Rama Havalimanı Pasaport polislerince bekletildi. Daha sonra pasaportu verilerek ülkeye giriş yapmasına izin verildi. Diplomatik pasaportların ve kullanıcıların tüm dünyada dokunulmazlık hakkı var. Yaşanan olayda Edi Rama’nın gözaltına alınılmadığı bir köşede bekletildiği ama pasaportunun Hollanda polisi tasafından incelendiği görülüyor. Sebebi tam olarak anlaşılamayan olayda Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın spor kıyafet, kirli sakal ve el çantası ile seyahat etmesinden diplomatik pasaportun sahte olmasından şüphelenen polislerin pasaportu teyit etmek için beklettikleri söyleniyor.

Başbakan Edi Rama yada Arnavutluk hükümetinden Hollanda ve polisi hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Arnavutluk Hükümeti ve Cumhurbaşkanı tarafından olayın protesto edilmesi bekleniyor.

Öte yandan Demokrat Parti eski lideri Salih Berişa aynı saatlerde Facebook Hesabından olay yeri resmi paylaşıp; “vatandaşların vergileriyle şeyhler gibi özel uçakla Hollanda’ya uçan Edi Rama pasaport polisince gözaltına alındı.” diye açıklama yaptı.

Salih Berişa’nın açıklaması ve paylaştığı resim.

www.arnavuthaber.com / Arnavutluk Servisi

Admin (info@arnavuthaber.com)

www.arnavuthaber.com Türkiye Arnavutlarına Yönelik Bağımsız İmece İnternet Yayınıdır

Yorumlar 1

  1. Bayram Şeker diyorki:

    SREBRENİCA KATLİAMININ BAŞ SORUMLUSU HOLLANDA SIMDIDE DIPLAMATIK TERBIYESIZLIGE BAŞLAMIŞ KEŞKE EDU RAMA GIRIS YAPMADAN GERİ DONSEYMIS