Rusya’dan medet umanlara acı gerçekler.

Arnavutların Türkiye ile tarihi, ABD ile stratejik müttefikliği dosta güven düşmanlarına korkudur.

Yazar : Tarih : Okunma : Yorum Yap

Rusya’dan medet umanlara acı gerçekler.

 

Ceddi ruslar tarafından soykırıma uğramış kafkas ve türk halkı içinde rusya sempatizanı ve rus gözlüğü takıp bakışları yorumları rusya menfaatine göre yapanları görünce hakikatten şaşırıyorum. Bana bir Allah’ın kulu Rusya ile işbirliği yaparsak nasıl daha iyi demokrasi olacağımızı anlatsın. Var mı böyle bir ihtimal? Rusya da refah var mı? Rusya da adalet, hukuk, özgür basın var mı? Düşünce ve fikir hürriyeti var mı? Devlet içindeki Mafyaya para vermeden ticaret yapabilen var mı? Bunları anlatın. Rusya mafyasının dünya üzerinde çocuk pornosundan, rus ve sırp mafyasının yakalattigi ton ton uyuşturucudan, kadın ticaretine oradan cinayet ve organ ticaretindeki gücü dünyaca aşikar ortada. Bunları yazmıyor şanghay sevdaliları.
Bakın Arnavutlar ortodoks slav denizi içinde kendi kadim topraklarında yaşamak için mücadele eden bir halk. Bu halkın kendi bekası için ABD ile işbirliği yapması gayet doğaldır. Ayrıca Arnavut milletinin balkanlarda yaşayan 6 milyon nüfusun dışında ıtalya ve abd de yerleşik diaspora ve lobisi var. National Albanian Council’in ABD içindeki lobi gücü tartışılmaz. ABD iyi niyetli olsun olmasın. Şu anda Arnavutlara en büyük desteği veren ülkedir. Arnavutluk geri kalmışlığını atıyor. Gençler eğitim alıyor. Ülkede yatırımlar artıyor. Bütün bunlar ABD ve batının desteği ile oluyor. Türk işadamlarının banka ve akaryakıt dağıtım şirketi dışında gözle görülür büyük yatırımı malesef yok. Şimdi yatırım yapan ve slav tehtidine karşı koruyan ABD ve AB gerçeğini gözardı edemeyiz.
Arnavutların ABD ilişkisine bahane bulunacağına 350 yıldır Türklerin ve kafkaslarin soyunu kurutan Ruslar ile dolap çevirilenlere bakın Türkiye için asıl tehlike orada. Hep söylediğim cümle ile noktayı koyayım. Kürtler ve Arnavutlar bugün ABD safında ise bunda Türkiye’nin statükocu bürokrasi ve devlet aklının suçu vardır. Mesela 1997 de banker skandalı patladığında Türkiye dostu Salih Berişa iktidarda kalsın diye Türkiye kılını kıpırdatmadı. 30 milyon dolar destek olsaydı ülke banker skandalı sonrasındaki isyan yağma dalgasını yaşamayacaktı. Yada Kosova savaşı sırasında Başbakan Mesut Yılmaz’ın “Kosova bizi ilgilendirmez Sırbistan’ın içişidir.” açıklamalarını Arnavutlar unutmuyor. Ortada yaşanmış iki ciddi durum ve ikisinde de Türkiye’nin vurdumduymazlığı vardır.
Rusya ile şanghay da olmak isteyenlere özbekistan, ermenistan tipi rejimde yaşamak isteyenler bu ülkede ve millete en büyük kötülüğü hazırlıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti demokrasi yolunda, hür dünyanın bir parçası olmaya devam edecektir. İktidar muhalefet bu konudan ve demokrasiden seçmen iradesinden vaz geçmez.
Biz Arnavutlarda herzaman adalet, özgürlük, eşitlik ve demokrasiye bağlı kalacağız. Rusya özentisi arnavutlar enver hoca rejimi ile ülkeyi 100 yıl geride bıraktılar. Arnavutlar ilirya döneminden itibaren Roma, Bizans, Osmanlı ve Günümüzde Türkiye Cumhuriyetin de kendilerine dost olanları yanlız bırakmamıştır. Arnavutların Türkiye ile tarihi ABD ile stratejik müttefikliği dosta güven düşmanlarına korkudur.  Arnavuta dost olan onun güven ve emniyetini, düşman olanda korkusunu daima iliklerine kadar hissedecektir.
Kemal Vardar

Kemal Vardar (kemalvardar99@gmail.com)

İlk yorumu siz yazın