Makedonya Türk Hareket Partisi, Devlet Bakanı Adnan Kahil’i İhraç Etti

Makedonya Türk Hareket Partisi (THP), parti organlarının kararıyla eski Genel Başkan Adnan Kahil’in ihraç edildiğini açıkladı. Makedonya Türk Hareket Partisi (THP), parti organlarının kararıyla Adnan Kahil’i ihraç ettiğini açıkladı. Partiden yapılan açıklamada, Başbakan Zoran Zaev’e, Kahil’in Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanlık görevinden alınması çağrısı yapıldı. Açıklama şöyle: “Kamuoyuna saygı ile duyurulur, Türk Hareket Partisi ilkeli..

Makedonya Türk Hareket Partisi, Devlet Bakanı Adnan Kahil’i İhraç Etti
Yazar : Tarih : Okunma : Yorum Yap

Makedonya Türk Hareket Partisi (THP), parti organlarının kararıyla eski Genel Başkan Adnan Kahil’in ihraç edildiğini açıkladı.

Makedonya Türk Hareket Partisi (THP), parti organlarının kararıyla Adnan Kahil’i ihraç ettiğini açıkladı. Partiden yapılan açıklamada, Başbakan Zoran Zaev’e, Kahil’in Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanlık görevinden alınması çağrısı yapıldı.

Açıklama şöyle:

“Kamuoyuna saygı ile duyurulur,

Türk Hareket Partisi ilkeli siyaset anlayışı , temel prensip, demokrasi değerleri, parti program ve tüzüğü doğrultusunda çalışmalarda bulunan bir partidir. Türk Hareket Partisi parti program ve tüzüğü doğrultusunda çalışmalara devam eden, ahlaki değerlere ve disipline önem veren en önemli siyasi partilerden biridir.

Referandum kampanyası boyunca parti program ve tüzüğüne aykırı davranışlarda bulunan, parti içinde darbe girişiminde bulunan, parti içi hiyerarşik yapı, teşkilatlanma ve demokrasi değerlerimizi açıkça ve bilinçli bir şekilde zedeleyen parti üyeleri hakkında, parti organlarımız A.K, E.M, A.T, A.M, D.S, A.S. C.A’nın parti üyeliklerinden ihraç etmiştir.

Türk Hareket Partisi parti ilke ve değerlerimizin sarsılmasına ve çiğnenmesine izin vermeden, Makedonya Türk toplumuna daha iyi bir hizmet sunması için gereken mücadeleyi göstermeye devam edecektir.”

Admin (info@arnavuthaber.com)

www.arnavuthaber.com Türkiye Arnavutlarına Yönelik Bağımsız İmece İnternet Yayınıdır

İlk yorumu siz yazın