Arnavutluk’un Yeraltı Kaynakları Cezbediyor

Arnavutluk’un Yeraltı Kaynakları Cezbediyor Arnavutluk’un zengin maden kaynakları var. Madenlerin yeraltından çıkarılması ve işlenmesi için, büyük şirketler Arnavutluk devletiyle ortak  veya özelleştirme yoluyla çıkarmak niyetinde oldukları ana faaliyetlerden biridir. Bu, talepler kârlı bir maden rezervinin olduğunu gösteriyor. Muneli’nin Puka’daki polimik madeniyle ilgili. Enerji ve Sanayi Bakanlığı’nın yakın tarihli bir analizine göre, 1 ton bakırın 4..

Yazar : Tarih : Okunma : Yorum Yap

Arnavutluk’un Yeraltı Kaynakları Cezbediyor

Arnavutluk’un zengin maden kaynakları var. Madenlerin yeraltından çıkarılması ve işlenmesi için, büyük şirketler Arnavutluk devletiyle ortak  veya özelleştirme yoluyla çıkarmak niyetinde oldukları ana faaliyetlerden biridir. Bu, talepler kârlı bir maden rezervinin olduğunu gösteriyor.

Muneli’nin Puka’daki polimik madeniyle ilgili. Enerji ve Sanayi Bakanlığı’nın yakın tarihli bir analizine göre, 1 ton bakırın 4 gram altın içerdiği tespit edildi.  Bu madendeki altın miktarının yaklaşık 4 ton olduğu tahmin edilmektedir.

Bu madende 2000 yılından beri faaliyet gösteren çok sayıda şirket, çoğunlukla bakır ve çinko rezervlerinin yeniden değerlenmesine ve daha sonra yeni rezervlerin eklenmesiyle uğraşmaktadır. Sonunda, imtiyaz şirketlerinin ilgisi, bu madendeki altın rezervine yöneldi; bu, 4 tonluk şaşırtıcı ve oldukça pahalı  altın rezervinin çıkarılması için rekabet başladı.

www.arnavuthaber.com

Admin (info@arnavuthaber.com)

www.arnavuthaber.com Türkiye Arnavutlarına Yönelik Bağımsız İmece İnternet Yayınıdır

İlk yorumu siz yazın