REKLAM REKLAM

SIRBİSTAN’DAN GELEN KONTEYNER’DEN 7 CESET ÇIKTI

107 defa okundu kategorisinde, 25 Eki 2020 - 15:01 tarihinde yayınlandı
SIRBİSTAN’DAN GELEN KONTEYNER’DEN 7 CESET ÇIKTI

SIRBİSTAN’DAN GELEN KONTEYNER’DEN 7 CESET ÇIKTI – vahşet Türk medyasında tek Arnavut Haber’de

Güney Amerika ülkesi Paraguay yetkilileri, Reuters’ın bildirdiğine göre, 23 Ekim Cuma günü, Paraguay limanında, Sırbistan’dan getirilen gübreyi taşıyan konteynerde çürüme aşamasında yedi ceset bulundu.

AFP ajansı savcı Marcelo Saldivar (Marcelo) gazetecilere, cesetlerin muhtemelen mülteci göçmenlerin olduğunu söyledi.

Saldivar, “Konteyner 21 Temmuz’da Sırbistan’dan ayrıldı ve bu hafta başlarında Arjantin üzerinden Paraguay’ın başkenti Asuncion’un eteklerindeki limana ulaştı.” Dedi.

Cesetlerin, ürünü satın alan şirketin yöneticileri tarafından konteynerin açıldığı 23 Ekim’de bulunduğunu belirtti.

Saldivar, “Başka ülkeye gitmek için konteynere girdiklerini düşünüyoruz. Açıkçası, mesafeyi ve sehayat süresini iyi hesaplamadılar ve yolculuktan sağ çıkamadılar.” Dedi.

Saldivar, iki kişide kişisel belgelerin bulunduğunu ve bunların Faslı olduğunu belirtti. Bir Sırp taksi şirketinin faturasının da bulunduğunu ve bunun da Sırbistan’da bu konteynere girdiklerini gösterdiğini söyledi.

Sırp mafyasının mültecilerin parasını alarak, AB gidiş vaadi ile Paraguay’a giden konteynere mültecileri koyduğu da ayrı bir ihtimal. Çünkü konteynera girildikten sonra kapıyı dışardan birinin kapatması gerekiyor. Bu şekilde Paraguay’a 4 aylık yolculuğa öleceklerini bile bile mülteci kaçıran Sırp mafyasınca gönderildikleri tahmin ediliyor.

ARNAVUTHABER

Haber Editörü : Tüm Yazıları
www.arnavuthaber.com Türkiye Arnavutlarına Yönelik Bağımsız İmece İnternet Yayınıdır
Yorum Yaz