REKLAM REKLAM

ABD Kongresi İstihbarat Komitesi Başkanı Devin Nunes Thaçi’yi ziyaret etti.

578 defa okundu kategorisinde, 01 Ağu 2017 - 14:44 tarihinde yayınlandı
ABD Kongresi İstihbarat Komitesi Başkanı Devin Nunes Thaçi’yi ziyaret etti.

ABD Kongresi İstihbarat Komitesi Başkanı Devin Nunes Thaçi’yi ziyaret etti.

Priştine, 31 Temmuz 2017

Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi, bugün ABD Kongresi  İstihbarat Komitesi Başkanı ve kongre üyesi Devin Nunes’i, İstihbarat Komitesinin Kıdemli Danışmanı George Pappas’ı ve ABD Kosova Büyükelçisi Delawie’yi kabul etti. 

Cumhurbaşkanı Thaçi, kongre üyesi Nunes’e Amerika’nın Kosova konusundaki desteğinden dolayı teşekkür etti.  Cumhurbaşkanı Thaçi, “Ortakız ve dostuz, özel ilişkilerimiz var, çünkü paylaştığımız aynı değerler için mücadele ediyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Thaçi, Kosova on yılda demokratik kurumlar, ekonomi ve hukukun üstünlüğü konusunda büyük başarılar elde etti ve  devletleşme sürecini tamamladı.

Cumhurbaşkanı Thaçi ayrıca, Kosova’nın bölgedeki bir istikrarın faktörü olduğunu ve Kosova’nın barış ve istikrar konusundaki kararlılığını belirtti. Cumhurbaşkanı Thaçi, “Radikalizme ve terörle mücadelede taviz vermiyoruz” dedi.Kongre üyesi Nunes, ABD’nin Güneydoğu Avrupa bölgesindeki sürdürülebilir barış ve istikrar için kararlılığını sürdürdüğünü ve Kosova’ya desteklerinin süreceğini söyledi.

Sonunda Cumhurbaşkanı Thaçi, Balkanlar’daki Amerikan varlığının bölgenin barış, gelişme ve entegrasyonu için vazgeçilmez olduğunu vurguladı.

www.arnavuthaber.com / Kosova Servisi

Haber Editörü : Tüm Yazıları
www.arnavuthaber.com Türkiye Arnavutlarına Yönelik Bağımsız İmece İnternet Yayınıdır
Yorum Yaz