28 Kasım Ankara’da Kutlandı

28 Nëntori dita e flamurit u festua në Ankara.

28 Kasım Ankara’da Kutlandı
Yazar : Tarih : Okunma : Yorum Yap

Arnavutluk ve Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçilikleri, Ankara Arnavut Kültür merkezinin bahçesinde, Covid-19 önlemleri gözetilerek 28 Kasım Bayrak Gününü birlikte kutladılar. Kutlamaya Büyükelçi Sn. Kastriot Robo, Büyükelçi Sn. İlir Dugolli, Kültür Merkezi kordinatörü Sn. Serdal Vardar, elçilik personeli, aileleri ve Arnavut Öğrenci Birliği temsilcileri katıldı.

Ayrıca Arnavutluk elçiliğinin sosyal medya hesabında 2 saatlik özel Bayrak günü kutlama yayını yapıldı.

Büyükelçilerin girişimi sonucu Ankara Atakule Arnavut bayrağı ile aydınlatıldı.

🇦🇱Gëzuar 28 Nëntori🇽🇰Sot në Qendrën e Kulturës Shqiptare “Sami Frashëri” në Ankara, me krenari festuam 28 Nëntorin.Për të kujtuar këtë ditë historike, nën tingujt e himnit kombëtar, në mënyrë simbolike është ngritur flamuri kombëtar shqiptar. Të pranishëm në këtë rast ishin Ambasadori i Republikës së Shqipërisë SH.T.Z. Kastriot Robo dhe Ambasadori i Republikës së Kosovës SH.T.Z. Ilir Dugolli të cilët me rastin e kësaj dite të veçantë të historisë tonë uruan të gjithë shqiptarët kudo që janë.Nëntorët e lavdisë na kujtojnë Krujën, Vlorën, Komandantin Legjendar Adem Jashari, Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.Një ditë e tillë e madhe, çdo herë na kujton vlerat e mëdha të kombit tonë. Na bën të mos i harrojmë sakrificat e panumërta ndër breza.Po ashtu, kishim kënaqësinë të dëgjojmë poezitë që recituan fëmijët Lura Vardar, Tanem dhe Necdet Fesatan.Lavdi dëshmorëve të kombit!Gëzuar 28 Nëntori! 🇦🇱🇽🇰

#ARNAVUTHABER #ALBANIA #KOSOVA

Admin (info@arnavuthaber.com)

www.arnavuthaber.com Türkiye Arnavutlarına Yönelik Bağımsız İmece İnternet Yayınıdır

İlk yorumu siz yazın