REKLAM REKLAM

ESKİ VEKİLİN KOLTUK KAPMA ŞOVU

69 defa okundu kategorisinde, 14 Eki 2019 - 17:13 tarihinde yayınlandı
ESKİ VEKİLİN KOLTUK KAPMA ŞOVU

ESKİ VEKİLİN KOLTUK KAPMA ŞOVU

Partisinde gözden düşen, tekrar göze girebilmek için adeta yalvarır Twitler atan İzmir eski milletvekili Rıfat Sait’in Twitter ve Facebook hesabında yaptığı paylaşımları beğenen kişi sayısı 2-3 kişiyi geçmiyor.

Milletvekili olduğu şehirde Arnavut ve Balkan insanının desteği ile seçilen bu vekil, sonrasında hemşerilerinin telefonlarına bile çıkmadığını, Etkinliklere davet eden derneklerden iki kişilik gidiş dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonu istediğini oy verenleri söylüyor.

Bu vekil maça Türkiye ve Arnavutluk siyasetinden üst seviyede katılım bekliyordu.
Kendini göstermek için, çay kek partisinden başka icraatı olmayan Arnavut Gençlik Birliği üyelerini kullandı. Maçta şov yaptırdı.

Fakat umduğu olmadı, Barış Pınarı Harekatı sebebiyle devletin zirvesi maça katılmadı. Arnavutluktan da üst seviye kimse gelmedi. Böylece bakın bunu ben yaptım, diyerek kendine sözde Arnavut toplumu arkamda süsü verme ve partisinde tekrar göze girme çabası suya düştü.

Türkiye Arnavutluk maçı için başta anlaşılan 2500 Bilet yerine Arnavut tarafa TFF 1500 bilet verdi. Ayrıca stada büyük bayrak ve pankart girişini yasakladı. Protokol tribününde açılan Arnavut bayrağı polis tarafından indirildi. Misafir tribününde asılan UÇK bayrağını polis indirmeye kalktı, Allah’tan üst amirler bayrağı indirtmedi. Yoksa bu Arnavutluk tribününde büyük üzüntü ve tepkiye yol açacaktı. Arnavut taraftar tribününde bunlar yaşanırken, diğer Tribünde bu vekilin siyasi şovundan habersiz gençler kullanıldı. Gençler kardeşlik için pankart açtığını sanıyordu.

Tribünde kameraya pankart şovu yaptıran eski vekil gelen misafir Arnavut seyircileri o pankarttaki gibi kardeşçe karşılasaydı, toplumun gözüne girerdi. Siyasilerin gözüne girmek için Şov düşündü onda da başarısız oldu.

Aslında bu vekilin ilk şovu değildi. İstanbul belediye seçimlerinde bir şov yapmıştı. Eline yüzüne bulaştırdı ve partisine belkide seçimi o kaybettirdi.

Bu eski vekile tavsiyemiz; Önce kendi ilinde seçmenlerinin gözüne gir. Onlara duyarlı ol. Telefonlarına çık. İstanbul’a gelip buradaki Arnavutları kendi siyasi şovuna alet etme.

ARNAVUTHABER

Haber Editörü : Tüm Yazıları
www.arnavuthaber.com Türkiye Arnavutlarına Yönelik Bağımsız İmece İnternet Yayınıdır
Yorum Yaz