REKLAM REKLAM

Adana’da Arnavutların Türkiye’ye göçü konferansı

1154 defa okundu kategorisinde, 12 Tem 2017 - 20:36 tarihinde yayınlandı
Adana’da Arnavutların Türkiye’ye göçü konferansı

Adana’da Arnavutların Türkiye’ye göçü konferansı

Kosova Kültür Merkezi ve Çevretepe Arnavut Derneğinin organizasyonu ile Adana – Ceyhan’da 16 Temmuz pazar günü, Arnavutların Türkiye’ye göçü konulu konferans düzenlenecek. Ayrıca Sabit Uka’nın “Arnavutların Güney Sırbistan’dan 1877-1878 yılların da Kosova Ovasına Göçü” kitabının tanıtımı yapılacak.

Çevretepe Arnavut Derneği yönetimi, üyeleri ve Adana halkının katılacağı konferansta konuşmacı olarak Kosova Kültür Merkezi müdürü Kamil Bitiş bey yeralacak.

Çevretepe Arnavutları Derneği ve mahalle muhtarlığından konferans ile ilgili alttaki duyuru yapıldı.

DUYURU
Ceyhan daki Çevretepe Arnavutları Kültür ve Dayanışma Derneğinde 16.07.2017 Pazar günü Saat 10:30 da Kosova Kültür Merkezi Müdürü Sayın Kamil Bitiş’in katılacağı,Arnavutların Güney Sırbistan’dan Kosova’ya göçe zorlandığını,Kosova daki Arnavutların Türkiye’ye göçünü anlatan,Arnavutçadan Türkçe’ye çevrilen kitabın tanıtılıp dağıtılacağı bir toplantı düzenlenecektir.
Bütün Çevretepe halkının bu toplantıya iştirak etmesini bekliyoruz.
Cemal İNCEYER-Çevretepe Mah.Muhtarı
Evren KAYA-Dernek Başkanı

PJESËMARRJA JUAJ DO TË NA NDEROJË NE KONFERENCËN QË ORGANIZOJMË NE BASHKËPUNIM ME SHOQATËN “SHOQATA KULTURORE dhe SOLIDARITETI TË SHQIPTARËVE TË FSHATIT ÇEVRETEPE” ME TEMËN “SHPERNGULJA E SHQIPTARËVE NË TURQI dhe PROMOVIMI I LIBRIT SHPERNGULJA E SHQIPTARËVE NË VITET 1877/1878 NGA SERBIA JUGORE DHE VENDOSJA E TYRE NË RRAFSHIN E KOSOVËS” TË AUTORIT SABIT UKA.

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
www.arnavuthaber.com Türkiye Arnavutlarına Yönelik Bağımsız İmece İnternet Yayınıdır
Yorum Yaz